Keskus Fotoalbum Nagi Album.ee Toru

Logi sisse

Unustasin parooli   Sisene ID kaardiga

kortsleht

- rohelised uudised ja arvamused 21. august 2008

Üldine

Lisainfo
kortsleht@kortsleht.ee
Sugu
Naine
Sünniaeg
01. juuni 2007

Kontaktinfo

Koduleht
http://www.kortsleht.ee

Sulge Muuda BlogRSS

Kortsleht -

Märkasime, et lisaks Rohelise Värava lõpetamisele on nüüdseks levist maha võetud Erakond Eestimaa Roheliste koduleht aadressil www.erakond.ee
Tähistab see rohelise poliitilise tegevuse katkemist? Ometi ütlevad arvamusuuringud, et rohelist erakonda toetab jätkuvalt 4% valijatest.
Ilmselt oleks seega võimalik puhtalt lehelt uuesti alustada. Leidub kellelgi selleks piisavalt sädet ja majanduslikke kontakte?

Sel aastal on juubel kolmel olulisel keskkonnaorganisatsioonil: World Wildlife Fund (WWF) saab 50-aastaseks, Greenpeace'il ja Friends of the Earthil (FoE) täitub 40 aastat. Inglise ajaleht Guardian on sel puhul avaldanud põneva artikliteseeria rohelise liikumise ajaloost, millele pääseb ligi siit: http://www.guardian.co.uk/environment/series/birth-of-a-green-movement
Kortsleht aga nukrutseb ühes Eesti rohelise avalikkusega: pikaaegne keskkonnainfo allikas Roheline Värav on oma tegevuse lõpetanud.

Ühing Korruptsioonivaba Eesti kutsub koostöös Avatud Eesti Fondiga 2011. aasta Riigikogu valimiste raames üles vabatahtlikke vaatlema valimistoiminguid valimisjaoskondades üle kogu Eesti, et anda kodanikuühiskonna poolt panus valimiste õiguspärase läbiviimise tagamisse.

read more

Kuidas kindlustada toidujulgeolekut? Kuidas teha nii, et mahetootmine oleks kasulik kõigile, nii suurtele kui väikestele tootjatele? Mida teha, et mahetoit muutuks meie laual igapäevaseks, eriti laste toidusedelis? Kolme aasta pärast ootavad Euroopa Liidu põllumajanduspoliitikat muutused. Kuidas saavutada, et uus poliitika oleks õiglasem ja keskkonnasõbralikum? Kuidas arendada põllumajandust loodust säästvaks?

Eestimaa Rohelised ja Ökomessi toimkond korraldavad 26. novembril 2010 Tartu Näituste messikeskuses Maaelu visioonikonverentsi "Maa mahedaks!"

read more

Tarbijate Kaitse Ühendus UGANDI korraldab 25. oktoobril Tartus kooliõpetajatele infopäeva „Toidutootmine, tervis ja keskkond. Mahepõllumajandus.“, mis pakub õpetajatele võimaluse täiendada oma teadmisi toidutootmisest ja mahetoidust.

read more

Avaldame Eesti Looduskaitse Seltsi avalduse Nabala karstiala kaitseks.

read more

Eesti Maavarade Ühing taunib turbale turueelise loomise võimalust olukorras, kus riigil on piisavalt arenguruumi taastuvkütuste kasutamiseks.

Turbast kui energiaallikast on viimastel päevadel palju räägitud seoses monopolide ohjeldamise seaduse ja kaugkütteseaduse muutmise plaaniga, mis peaks andma turueelise kodumaistele kütustele. Näiteks väitis Eesti Energia taastuvenergia juht Ando Leppiman eile Vikerraadio reporteritunnis, et turvast tuleks energia saamiseks oluliselt aktiivsemalt kasutada.

read more

Eestimaa Looduse Fond (ELF) kuulutab välja oma suvised talgureisid, sel aastal oleme otsustanud eraldi kutsuda just mehi. Koos algatusega "Mehed liikuma" tahetakse muuta keskmise eesti mehe arusaama aktiivsest liikumisest ja igapäevarutiini vastu võitlemisest.

ELFi talgute projektijuht Tarmo Tüür: "Meie talgud on olnud alati väga populaarsed, mõned üritused broneeritakse isegi päeva-paariga. Rohkem osalejaid on reeglina aga just naiste hulgast. Ei teagi, kas naised on lihtsalt kiiremad reageerijad või ettevõtlikumad suveks plaanide pidamisel."

read more

Sänna velokuur kutsub:
5. juunil kell 9 rattamatk Kaja Keskküla mahetallu
Matka alustame Sänna Velokuuri eest.
Vaata sihtkohta kaardil Kaja talust www.hot.ee/kajakes menüüst asukoht.
Lühike kokkuvõte päevakavast:
5.juuni
kell 9 start Sänna Velokuuri eest
kell 10 WWOOFimine (peategevustena kõplamine ja maasikapõllu puhastamine)
kell 13.30 lõuna
kell 14 WWOOFimine
kell 17:30 saun pesemiseks
kell 19 soovi korral Kai Leetele pühendatud Võrumaa Tantsupidu Kubijal

kaasa võtta:
magamistarbed, pesemistarbed, ilmastikukindlad tööriided, ujukad

Reedel, 4. juunil kell 13.00-15.00 vastavad ELFi õlitõrje valmisoleku projektijuht Agni Kaldma ja ELFi globaalseid keskkonnateemasid tutvustava projekti juht Agur Paesüld Facebookis küsimustele Mehhiko lahe naftakatastroofi teemadel, arutlusele tulevad ka seosed Eestiga.

Milline on ohuhinnang, miks Eestis pole õlifondi ja kuidas üldse on lood meie valmisolekuga, samuti mis on tegelikkuses keskkonnamõjude hindamine, milline peaks olema ja milline on reageerimisvalmidus ja võimekus, ettevalmistatus, ennetus.

Tule ja arutle kaasa!

ELF facebookis:

read more

reklaam